Opisy produktów GFN

WKRĘTY KOLEJOWE

Wkręty kolejowe produkowane są przy zastosowaniu technologii kucia oraz walcowania na gorąco. Stosowane są do przytwierdzenia szyny do podkładów drewnianych oraz betonowych. Przy wykorzystaniu bezpośredniego połączenia podkładki płaskie oraz stopy szyn są bezpośrednio połączone z podkładami. W przypadku połączenia pośredniego podkładki żebrowe są mocowane do podkładów za pomocą wkrętów, szyny natomiast za pomocą łapki, śrub z nakrętką oraz pierścienia. Pełnią kluczową rolę w zapewnieniu stabilności i bezpieczeństwa torów, umożliwiając skuteczną eksploatację systemu kolejowego.

 

ŚRUBY SPECJALNE

W ofercie górniczej fabryki narzędzi znajdują się wyroby śrubowe wykonane według rysunku lub dokumentacji klienta z różnego rodzaju. Śruby mogą być wykonane ze stali węglowej, nierdzewnej lub kwasoodpornej. Technologia śrub oparta jest na obróbce plastycznej stali na gorąco lub obróbce skrawaniem na centrach cnc. Jest to uzależnione od potrzeby klienta.  Ich różne modyfikacje w zakresie długości, rodzaju i skoku gwintu, tolerancji wymiarowych, klas własności mechanicznych oraz klas dokładności zależą od potrzeb klienta.

 

ODKUWKI

Odkuwka to ogólna nazwa produktu końcowego uzyskiwanego w procesie plastycznego kształtowania metali na gorąco. Istnieje wiele różnych typów odkuwek, takich jak na przykład matrycowe albo swobodnie kute, zależnych od rodzaju zastosowanej technologii obróbki plastycznej. Głównymi odbiorcami odkwuek są producenci przekładni do branży rolnej, motoryzacji lub inncyh branzy gdzie ma to zatosowanie.

 

NOŻE KOMBAJNOWE

Noże górnicze są elementem roboczym ścianowego lub chodnikowego kombajnu węglowego. Górnicza Fabryka Narzędzi produkuje noże jedno i dwustopniowe w technologii obróbki plastycznej stali na gorąco z wlutowanymi spiekami o określonym składzie chemicznym, ziarnistości oraz twardości lutu. Odbiorcami noży górniczych są kopalnie.

 

KULE STALOWE / MIELNIKI

Kule stalowe, które są masowo wykorzystywane jako mielniki w młynach kulowych do rozdrabniania rud metali, węgla i innych materiałów. Stosujemy nowoczesną technologię walcowania poprzeczno-klinowego do produkcji naszych kul. Produkujmy kule o średnicy 30, 40, 60 mm.

 

ŚRUBY ŁUBKOWE

Śruby łubkowe stosuje się w złączach szynowych podpartych lub niepodpartych (wiszących) przy łączeniu szyn za pomocą pary łubków. Śruby produkowane są ze stali c45 w technologii kucia na gorąco co sprawia, ze śruby uzyskuja odpowiednie właściwości mechaniczne.

 

ŚRUBY ROZJAZDOWE

Śruby rozjazdowe z łbem kwadratowym m27 o długości od 130 mm do 600 mm, są nieodzownym elementem montażowym krzyżownic szynowych w rozjazdach kolejowych.

+83 352 87 01

Web desing by

Daniel Przychodzki

Web design by

Daniel Przychodzki

Copyright (c) 2021 GFN

 

Sprawdź

Napisz

Zadzwoń

+83 352 87 01

marketing@gfn.com.pl